Lajçaku e Escobari përfundojnë takimin me Osmanin, bëjnë bashkë opozitën në zyrën e BE-së

Prishtinë | 06 Qer 2023 | 11:09 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe ai i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, kanë përfunduar takimin me presidenten, Vjosa Osmani, raporton Ekonomia Online.

Ata janë drejtuar në Zyrën e BE-së për t’u takuar me kryetarë të partive opozitare.

I parë që shkoi ishte kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, pas tij erdhi edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. I fundi në takim shkoi kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Të ngjashme