Mehaj pasi me Kurtin shkuan në Skenderaj: Po vazhdon përkrahja e FSK-së

Prishtinë | 22 Jan 2023 | 14:18 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, është deklaruar pasi sot bashkë me kryeministrin, Albin Kurti dhe ministrin, Elbert Krasniqi vizituan zonat e prekura nga vërshimet në komunën e Skenderajt.

Aty janë pritur nga kryetari i kësaj komune, Fadil Nura si dhe në komunën e Mitrovicës nga kryetari, Bedri Hamza.

Ai tha se mbështetja nga FSK-ja sot është duke vazhduar me shpërndarjen e pakove me produkte ushqimore dhe higjienike për qytetarët.

“Falënderim për ushtarët tanë të tri regjimenteve të udhëhequr nga Toger, Ilirjanë Bunjaku të cilët kanë bërë punë të shkëlqyer dhe të pa lodhur që nga dita e parë e vërshimeve“, shkroi Mehaj në Facebook.

Të ngjashme