Mickoski takohet me Taravarin për të folur për një bashkëpunim të mundshëm

Prishtinë | 06 Maj 2024 | 16:02 | Nga Ekonomia Online

Koalicioniet “VLEN” dhe “Maqedonia jote” kanë mbajtur një takim në shtabin qendror të koalicionit VLEN, sot, ku kanë diskutuar për parimet e qeverisë së re reformuese 4 vjeçare.

Mickoski shkoi: “Sot në shtabin e VLEN-it, për të shprehur në mënyrë të qartë bashkëpunimin e ri”, ku u prit nga njëri nga liderët e VLEN, Arben Taravari.

Alsat mëson se lufta kundër krimit dhe korrupsionit, përfshi ata që kanë qëndruar duarkryq me mosndëshkueshmërinë, si dhe orientimin strategjik drejt BE-së janë dy pikat kryesore të marrëveshjes politike./alsat m/

Të ngjashme