Ministri i Financave përplaset ashpër me deputeten e LDK-së

Prishtinë | 24 Jan 2023 | 14:25 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Financave, Hekuran Murati, pas përplasjes me deputeten e LDK-së, Hykmete Bajramin, ka lëshuar mbledhjen pa nisur raportimin për të cilin ishte ftuar, raporton Ekonomia Online.

Ministri Murati para se të largohet i tha deputetës së LDK-së se ”nuk ja vlen të qëndroj këtu më tepër”, pasi ajo nuk e raportoi rendin e ditës në mbledhjen e Komisionit.

Pas tij, u larguan edhe deputetët e Vetëvendosjes, përveç Eman Rrahmanit që fillimisht qëndroi brenda, por që e kritikoi Bajramin për qasje të gabuar.

Por, më pas u largua nga mbledhja edhe Rrahmani pasi deputetja Bajrami i tha që ai “vjen nga një parti që fjala e lirë nuk respektohet”.

Derisa Rrahmani iu drejtua Bajramit duke i thënë që “deri në vitin 2013 ka qenë në LDK dhe nuk duhet të flitet aty për fjalën e lirë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme