Mitrovicë: Një grua me fëmijë dërgohet në strehimore pasi burri ushtroi dhunë ndaj saj

Prishtinë | 07 Maj 2024 | 10:48 | Nga Ekonomia Online

Një grua nga Mitrovica është dërguar në strehimore bashkë me fëmijët e saj, pasi burri ka ushtruar dhunë në vazhdimësi.

Kështu ka bërë të ditur policia përmes raportit.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i saj, në vazhdimësi ushtron dhunë ndaj saj. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa viktima së bashku me fëmijët e saj është dërguar në strehimore”, thuhet në raport.

Të ngjashme