32 të shëruar nga Coronavirusi

Prishtinë | 10 Tet 2020 | 15:33 | Nga Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka dhënë raportin 24 orësh për gjendjen e pandemisë në Kosovë.

Sipas IKShPK- së, gjatë 24 orëve të fundit, 80 perona kanë rezultuar pozitiv.

Ndërsa, numri i të vdekurve nga koronavirusi, në 24 orët e fundit është 4..

IKSHPK- ja njofton se numri i të shëruarve është 32, shkruan FaktePlus.
Rastet pozitive janë nga këto komuna:komuna Prishtinë 24 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Gjakovë 8 raste, komuna Podujevë 6 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Pejë 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Istog 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga 1 rast Prizren, Klinë, Lipjan, Shtime dhe Deçan.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme