Zyrtari amerikan për anti-terrorizëm viziton Kosovën

Prishtinë | 14 Tet 2018 | 15:48 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori Amerikan, Nathan A. Sales, Koordinator për Antiterrorizëm, do të qëndrojnë gjatë javës së ardhshme në Kosovë, Shqipëri e Bosnje e Hercegovinë.

Sipas njoftimit të Departamentit Amerikan i Shtetit, Ambasadori Sales do të qëndrojë në rajon nga data 14 deri më 20 tetor.

“Ai do të ketë diskutime bilaterale me homologët e tij rreth bashkëpunimit anti-terror, luftimit të udhëtimit të terrorizmit, ndjekjes penale ndaj terroristëve dhe sigurisë kufitare”, thuhet në njoftimin e DASH-it.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme