Osmani: Do ta kujtojmë gjithmonë kontributin këmbëngulës të Albright

Prishtinë | 23 Mar 2024 | 12:33 | Nga Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani në dyvjetorin e vdekjes së ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright, ka nderuar veprën e saj pranë bustit të vendosur në Prishtinë.

“Në dyvjetorin e ndarjes nga jeta, ne nderuam ish-sekretaren Madeleine Albright. Trashëgimia e saj është skalitur jo vetëm në faqet e historisë sonë, por edhe në strukturën e vendit tonë. Ne do ta kujtojmë përgjithmonë kontributin e saj këmbëngulës për lirinë dhe demokracinë tonë”, ka shkruar Osmani në X.

Të ngjashme