Osmani e përfaqëson Kosovën në samitin për Ukrainën në Tiranë

Prishtinë | 26 Shk 2024 | 11:07 | Nga Ekonomia Online

Presidentja Vjosa Osmani do ta përfaqësojë Kosovën të mërkurën në Tiranë ku mbahet samiti i parë mes Ukrainës dhe gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Kjo është konfirmuar për Klan Kosova nga presidenca.

Sipas paralajmërimeve nga qeveria shqiptare palën ukrainase presidenti Volodymyr Zelensky.

Kjo është ndër ngjarjet e rralla që Zelensky viziton vendet e rajonit.

Ky takim vjen dy ditë pasiqë hyri në vitin e tretë lufta Rusi-Ukrainë.

Të ngjashme