Osmani kujtoi përvjetorin e Masakrës në lagjen Tusuz të Prizrenit

Prishtinë | 26 Maj 2024 | 19:57 | Nga Ekonomia Online

5-vjet më parë, forcat e regjimit gjenocidal të Serbisë, në prag të lirisë, vranë mizorisht 27 banorë të lagjes Tusuz (Lagjja e Trimave) në Prizren.

Kjo lagje shquhet për kontributin e dhënë dhe sakrificën për lirinë e Kosovës, ndaj vendosja e drejtësisë për viktimat është përkushtim i çdoditshëm i yni.

Qoftë i përhershëm kujtimi për martirët dhe të gjithë të rënët për liri!

Të ngjashme