Osmani nderon presidentin Ibrahim Rugova: Pavarësia ishte ideali i tij jetësor

Prishtinë | 24 Maj 2023 | 13:07 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në në Ditën e Presidentit ka nderuar Presidentin Historik Ibrahim Rugova, te busti në sheshin e kryeqytetit.

Në një njoftim për media nga zyra e presidencës, Osmani citohet të ketë thënë se pavarësia ishte ideali jetësor i presidentit Rugova.

“Pavarësia ishte ideali i tij jetësor, të cilin e përjeton ky brez dhe të tjerë pas tij”, ka thënë Osmani.

May be an image of 10 people, the Brandenburg Gate and text

Të ngjashme