Pak vranësira e intervale të gjata me diell sot në Kosovë

Prishtinë | 26 Mar 2023 | 07:55 | Nga Ekonomia Online

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe intervale të gjata me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta.

“Dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Vranësirat në orët e vona parashihen që vende –vende të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh. Të dielen parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell.Në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta. Gjatë këtyre dy ditëve parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.”

Të ngjashme