Përleshje mes pesë personave në Podujevë, njëri dyshohet se shtiu me armë

Prishtinë | 15 Pri 2024 | 08:49 | Nga Ekonomia Online

Policia ka njoftuar se dje pesë persona në Podujevë pasi dyshohet se pas një mosmarrëveshje në komunikacion janë përfshirë në një përleshje mes vete.

Në vendin e ngjarjes janë gjetur tri gëzhoja të AK47.

Katër nga të arrestuarit janë liruar, ndërsa një është dërguar në mbajtje, pasi dyshohet se ka gjuajtur me armë zjarri.

“SULM /SHKAKTIM I RREZIKUT TË PËRGJITHSHËM- Podujevë / 14.04.2024 – 17:50. Janë arrestuar pesë të dyshuar meshkuj kosovarë për shkak se pas një mosmarrëveshje në komunikacion janë përfshirë në një përleshje ndërmjet vete. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar tri gëzhoja që dyshohet se janë të armës AK47. Katër nga të dyshuarit pas inicimit të rastit janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa njëri prej të dyshuarve që dyshohet se ka shtënë me armë në ajër me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.”

Të ngjashme