Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për ta arrestuar Faton Hajrizin

Prishtinë | 07 Kor 2024 | 08:37 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve dhe mediave për ta gjetur dhe arrestuar Faton Hajrizin, i cili është raportuar se është arratisur nga burgu i Smrekovnicës.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që për çdo informatë që ndërlidhet me personin në kërkim apo vendndodhjen e tije, të lajmëroj Policinë e Kosovës .

Informatat për personin në kërkim, mund të dërgoni në Stacionin Policor me të afërt, përmes telefonit apo edhe përmes aplikacionit ,,Lajmëro Policinë””, thuhet në njoftimin e Policisë.

Sipas njoftimit të SHKK-së, i arratisuri është larguar nga Qendra Korrektuese në Smrekonicë pasi kishte shfrytëzuar “të drejtën e vikendit”.

Për largimin e tij nga institucioni është përgatitur letërrreshtimi dhe është njoftuar edhe policia.

“Lidhur me rastin, deri në përfundim të hetimeve, është suspenduar oficeri i dhomës së vëzhgimit, F.R dhe oficeri i krahut, N.A”. – njofton Shërbimi Korrektues i Kosovës.

Të ngjashme