Policia me strukturë të re organizative, Sveçla: Synojmë që të rrisim efektivitetin

Prishtinë | 24 Mar 2023 | 16:01 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, bashkë me drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, kanë nënshkruar strukturën e re organizative të Policisë së Kosovës.

Për këtë ka njoftuar vetë ministri Sveçla në një postim në Facebook.

“Të vetëdijshëm për potencialin që ka Policia e Kosovës, përmes kësaj strukture synojmë që të ngrehim efektivitetin dhe forcojmë radhët e saj. Synimi ynë i përbashkët mbetet ruajtja e rendit dhe sigurisë publike andaj do të angazhohemi maksimalisht që të jemi në nivelin më të lartë detyrës në shërbim të qytetarëve tanë dhe të vendit tonë”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

Të ngjashme