Labinot Tahiri paralajmëron largimin nga AKR-ja

Prishtinë | 14 Mar 2018 | 15:15 | Nga

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka paralajmëruar largimin nga AKR-ja.

Me një status në Facebook, Labi ka thënë se shumë shpejt do të bëjë udhëtim politik i vetëm.

“Në një kohë shumë të shpejtë, do të bëj udhëtimin tim politik i vetëm, edhe sot jam i vetëm! Kushdo që e ka besimin në tokën e tyre dhe në familjet e tyre, le ta dijë mirë që unë jam dhe do mbetëm një shërbëtor i kësaj toke dhe i tyre. Interesat partiake, janë më të vogla sesa interesat e KOSOVËS.

Populli po pret dritën e gjelbert që të ndjehet i lirë drejtë shteteve pa viza, e shumë gjëra të dobishme për vendin, siq është Ushtria ndërsa aty bëhet debat fushate. E dhimshme!! Duroni se nje ditë do të ndriqoj ky vend, se ka njerēz që sju intereson vetja në krahasim me atë se çfar duan të dhurojnë për vendin”, shkruan Tahiri.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme