Presidentja Osmani sot viziton Drenasin

Prishtinë | 07 Qer 2024 | 07:32 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot do e vizitojë Drenasin, në kuadër të vizitave të komunave të vendit.

E para e vendit do të pritet nga kreu i kësaj komune, Ramiz Lladrovci.

Gjatë kësaj vizite, Osmani do të takohet me anëtare të Kuvendit Komunal, gra të angazhuara në biznes, arsim, shëndetësi dhe shoqëri civile, do ta vizitojë Parkun e Biznesit si dhe do të qëndrojë në shkollën “Xhevë Lladrovci”, në Gllanasellë.

Të ngjashme