Prishtina dhe Sarajeva diskutojnë mundësinë e bashkëpunimit në sfera të ndryshme

Prishtinë | 15 Pri 2024 | 14:43 | Nga Natyra Salihaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, të hënën mirëpriti në takim zyrtar, Kryetaren e Sarajevës, Benjamina Kariq, raporton Ekonomia Online.

I pari i Prishtinës, shkëmbeu dhurata me kryetaren duke i dhuruar simbolin e komunës së Prishtinës, “Hyjneshën në Front”, raporton Ekonomia Online.

“Me kryetaren kemi biseduar për mundësinë e bashkëpunimit mes Prishtinës dhe Sarajevës në sfera të ndryshme, nis nga arti e teknologjia”, tha Rama.

Ndërsa, Kariq u shpreh se ishte kënaqësi dhe nder të vizitoj Prishtinën, duke shtuar se Prishtina dhe Sarajeva janë qytete të njëjta, ndërsa tha se është hera e parë që vie në Prishtinë.

“Unë e pash se qytetarët e Prishtinës dhe Sarajevës kanë shumë të përbashkëta, nisur nga tradita. Nga ky takim sot ne do të ndajmë bashkëpunimin tonë në sfera të ndryshme, në art, sport. Nga kjo vizitë iu bëj thirrje që të vizitoni qytetin tonë, Sarajevën, ne kemi shumë për të diskutuar”, tha ajo.

Të ngjashme