Rama mbërrin në Greqi, shqiptarët e presin në stadium me flamuj kuqezi

Prishtinë | 12 Maj 2024 | 12:10 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tashmë ka mbërritur në Greqi, ku u prit nga Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga.

Rama ka mbërritur në Athinë i shoqëruar nga afërsisht 150 persona, shkruan Euronews.al, transmeton Klankosova.tv.

Sipas kryeministrit Rama, kjo vizitë vjen në kuadër të procesit të rienergjizimit të Partisë Socialiste dhe sipas tij, ka në fokus forcimin e lidhjeve me bashkëatdhetarët.

Të ngjashme