Refuzoi të konsumonte drogë dhe të kryente marrëdhënie seksuale, një burrë e godet me thikë në kokë një burrë në Fushë-Kosovë

Prishtinë | 06 Maj 2024 | 08:58 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë për veprën “vrasje e rëndë në tentativë” në Fushë-Kosovës.

Sipas raportit 24 orësh të PK-së, i dyshuari nën ndikim të narkotikëve e kishte joshur një burrë që të konsumojë substanca narkotike, por që ishte refuzuar, pas kësaj i dyshuari e kishte joshur që të kryejnë marrëdhënie seksual, por që ishte refuzuar përsëri.

Si shkak i kësaj, i dyshuari e kishte goditur në kokë me një thikë të kuzhinës.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë:

VRASJE E RËNDË NË TENTATIVË

Fushë Kosovë 05.05.2024-20:11. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nën ndikim të substancave narkotike, fillimisht e kishte joshur viktimën mashkull kosovar, që të konsumoj substancë narkotike, e pasi viktima kishte refuzuar të konsumoj , i dyshuari e kishte joshur (cytur) që të kryejnë marrëdhënie seksuale kundër dëshirës së tij, dhe pasi edhe kësaj here viktima kishte refuzuar, i dyshuari me një thikë kuzhine, e kishte goditur viktimën në kokë , me ç’rast i shkakton lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

Të ngjashme