Sekuestrohen mbi 400 pako barna të pa deklaruara në Ferizaj

Prishtinë | 23 Maj 2023 | 15:41 | Nga Ekonomia Online

Janë sekuestruar sot 479 pako me barna të pa deklaruara në Ferizaj.

Dogana e Kosovës ka bërë të ditur se ka kryer kontroll në dy barnatore në Ferizaj, ku edhe ka gjetur mallra të padeklaruara me origjinë nga vende të ndryshe të botës, raporton teve1.info

“Ferizaj 23 Maj 2023 njësit e Doganës së Kosovës pas mbledhjeve të informatave në teren dhe me qëllim të verifikimit të tyre, ka kryer kontroll në dy barnatore në Ferizaj. Kontrolla ka gjetur mallra, barna të pa deklaruara (pa banderolla ) në sasi 479 pako ,me origjinë nga vende të ndryshme të botës, të gjitha mallrat janë konfiskuara”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme