Shahini: Zvarritja e dialogut Kosovë-Serbi është humbje kohe

Prishtinë | 24 Qer 2022 | 13:49 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës Kosovare të Biznesit Agim Shahini ka cilësuar se dialogu Kosovë-Serbi është një humbje kohe për ekonominë dhe politikën kosovare.

Ai nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social Facebook ai ka thënë se kjo po ndodh për arsye të politikës popullsite nga e kaluarën e këtyre liderve Shtetërore.

“Zvarritja e dialogu Kosovë-Serbi është humbje kohe. Zvarritja e dialogu Kosovë-Serbi është humbje kohë për ekonomin dhe politiken aktuale qeverit e këtyre dy shteteve të pa fuqishme për tē marr vendim të duhura për arsye të politikës populliste nga e kaluarën e këtyre liderëve Shtetërore”.

Të ngjashme