Agjenti konfirmon interesimin e Juventusit dhe Interit për Palmierin

Prishtinë | 21 Shk 2020 | 15:32 | Nga Ekonomia Online

Mbrojtësi i Chelseat, Emerson Palmieri vazhdon të pëlqehet shumë nga dy klubet e mëdha italiane, Juventusi dhe Interi.

Afati kalimtar i verës pritet të na sjell edhe një Derby d’Italia, por kësaj radhe jashtë fushës dhe jo brenda saj.

Bëhet fjalë për ‘luftën’ e tyre për transferimin e një mbrojtësi të krahut të majtë.

Sipas mediumit britanik The Express, Juventusi dhe Interi janë të prirur të nënshkruajnë me mbrojtësin e Chelseat, Emerson Palmieri.

Lajmet vijnë nga agjenti i lojtarit, Luis Fernando Garcia, i cili shprehet se dyshja e Serie A janë të interesuar, por nuk kanë bërë asnjë qasje zyrtare ndaj Bluve.

Emerson ka bërë 18 paraqitje për skuadrën londineze këtë sezon, ndërsa në të kaluarën ka luajtur te Roma.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme