Bale: Ramos ishte çelësi i tri trofeve radhazi, ndërhyrja ndaj Salah ishte e paqëllimtë

Prishtinë | 02 Mar 2021 | 13:07 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi Gareth Bale, ka folur lidhur me kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos.

Dyshja për shumë vite ishin te “Los Blancos” duke fituar trofe të shumtë, derisa uellsiani verën e kaluar kaloi te Tottenham në formë huazimi.

Së fundmi, Bale ka folur lidhur me Ramosin, derisa zbuloi se ndërhyrja e spanjollit ndaj Salah në finalen e Ligës së Kampionëve ishte e paqëllimshme.

 “Sergio Ramos ishte çelësi për fitoren e tre trofeve të Ligës së Kampionëve radhazi, sidomos në Kiev dhe Itali. Na sjelli sërish në jetë dhe kontributi i tij në ato finale na dha të gjithë skuadrës besim që do t’ia dalim”.“Në Kiev, e di që shumë njerëz flasin për largimin e Salah, por ishte tjetër vendim i pabesueshëm sepse Salah ishte në formë të shkëlqyeshme”.“Sidoqoftë, unë nuk mendoj se vëmendja e tij ishte ta lëndonte ashtu. Me të ti duhet të besosh se jam kampion, nuk ka rëndësi se si, ai të shtyn të besosh”, deklaroi ai. Real Madrid mbetet skuadra e vetme në histori të Ligës së Kampionëve që fitoi tri herë radhazi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme