PSG dhe Juve pranë bisedimeve për Dybala

Prishtinë | 19 Gus 2019 | 08:50 | Nga Ekonomia Online

Paris Saint-Germain synon të përforcohet pas fillimti me humbje të sezonit të ri.

Ata pritet që të veprojnë shpejt për të nënshkruar me Paulo Dybala pasi u mposhtën të dielën nga Rennes 2:1.

Mail raporton se klubi francez do të nisë bisedimet me Juventusin rreth transferimit të Paulo Dybala për 80 milionë.

Drejtori i PSG, Leonardo ka thënë se marrëveshja mund të finalizohet diku kah e mërkura, marrëveshje për të cilën ai do të punojë me agjentin Jorge Antun.

Kamioni i Serie A ka shprehur vullnetin për të ndarë rrugët me argjentinasin i cili gjatë verës ka qenë i përfolur për një kalim në Manchester United ose Tottenham Hotspur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme