Real Madridi publikon listën e lojtarëve të ftuar ndaj PSG-së

Prishtinë | 25 Nën 2019 | 16:43 | Nga Ekonomia Online

Zinedine Zidane ka publikuar listën e futbollistëve për përballjen që Real Madridi do ta zhvillojë nesër (26 nëntor) kundër Paris Saint-Germainit.

Trajneri francez do të tentojë t’i hakmerret skuadrës nga qyteti i Parisit për humbjen e parë të shkaktuar në fazën e grupeve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në Santiago Bernabeu, e që në këtë sfidë nuk do të ketë favorit.

James Rodriguez (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Për këtë sfidë, Los Blancos do të kenë lojtarët më të mirë në dispozicion, e që bije në sy edhe rikthimi i Gareth Bale.

Madrilenët nuk do të kenë në dispozicion lojtarët si, Marco Asensio, Lucas Vazquez, Nacho dhe James Rodriguez, që janë të lënduar.

PSG tashmë e ka kaluar fazën e grupeve, pasi është lider i Grupit A me 12 pikë, Reali matematikisht është në fazën tjetër pasi ka shtatë pikë, derisa Club Brugge dhe Galatasaray kanë dy, respektivisht një. /Telegrafi/

https://twitter.com/realmadrid/status/1198984371463741440/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1198984371463741440&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Freal-madridi-publikon-listen-e-lojtareve-te-ftuar-ndaj-psg-se%2F
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme