Të shtëna me armë dëgjohen në Zubin Potok (Video)

Prishtinë | 26 Maj 2023 | 15:12 | Nga Ekonomia Online

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Komunën e Zubin Potokut.

Sot gjatë ditës janë grumbulluar qytetarë serbë në katër komunat veriore për t’i penguar kryetarët e rinj që të hyjnë nëpër objektet e komunave, njofton Klan Kosova.

Në komunën e Zveçanit ka pasur një përleshje mes serbëve të grumbulluar dhe Policisë së Kosovës.

Përveç një veture të djegur të Policisë së Kosovës, nuk raportohet për dëme në njerëz.

Të ngjashme