The GeoPost publikon përgjimin: I dyshuari për spiunazh Bedri Shabani bisedon me oficerin e BIA-s

Prishtinë | 06 Qer 2024 | 22:48 | Nga Ekonomia Online

The Geopost ka siguruar një audio, ku dëgjohen duke biseduar Srgjan Rosiq dhe Bedri Shabani.

Megjithëse, audio në disa pjesë është e censuruar, aty kuptohet qartë se Bedri Shabani, i dyshuar për bashkëpunëtor të shërbimit serb të inteligjencës, kërkon që BIA t’I ndihmojë atij dhe njerëzve të tij që ta kryejnë një punë.

“Çka mendon? Do t’i pyesësh ata tuajt, ta shtyejnë këtë apo do të flenë?”, i ka thënë Shabani oficerit të BIA-s.

Ndërsa, Rosic i thotë se “do ta shtyejnë, porse paksa janë … presin të zgjohen…”

Më tej, Shabani thotë se duhet evpruar asisoj, që dikush tjetër ta ngacmojë tërthorazi, e më pas ne t’ia vëmë benzinën dhe të marrë flakë edhe më shumë”. (GeoPost)

Për më shumë ndiqni videon KËTU

Të ngjashme