“Ti mund të qëndron nën ombrellën time”, Rihanna mbahet me kujdes nga truproja nën çadër që të mos laget nga shiu

Prishtinë | 25 Sht 2021 | 13:07 | Nga Ekonomia Online

Një nga këngët më ikonike të Rihannës mbetet “Umbrella”, në të cilën ajo dëshifron frazën: “Ti mund të qëndrosh nën ombrellën time”.

Në një mbrëmje me shi të enjten, truproja e këngëtares 33-vjeçare bëri pikërisht atë, pasi ajo u pa duke u mbajt në krahët e truprojes, gjersa ai mbante një ombrellë për t’i mbajtur ata të dy të mbrojtur nga shiu në New York.

Për mbrëmjen e saj argëtuese jashtë, fituesja nëntë herë e çmimit ‘Grammy’ veshi një mini fund elegant të markës “Junya Watanabe” mbi një palë pantallona kamuflazhi dhe taka të përshtatshme, shkruan DailyMail.

Ajo e përfundoi veshjen e saj të lezetshme me një palë syze dielli me ngjyrë të kuqe, gjerdan argjendi dhe një kuletë dore.

Dalja e saj vjen vetëm disa ditë pasi pranoi suksesin e saj në industrinë e muzikës, si dhe markat e saj të modës dhe bukurisë ‘Fenty’ mund të jenë “të frikshme”.

“Unë mendoj për të gjatë gjithë kohës. Unë e bëj të rëndësishme të mendoj për këtë, sepse… kam frikë kur, e dini, piedestali hyn në lojë dhe ne do t’ju vendosim atje dhe ata vazhdojnë të duan t’ju vënë atje … Unë jam si: ‘Jo, unë dua të jem në tokë”, tha bukuroshja për Extra.

Ajo vazhdoi: “Dua të ndiej këmbët në tokë sepse e di që nuk do të ketë rënie fare, apo jo? … Nuk dua të jem kjo ikonë … Dua të kujtoj se kush jam”, shtoi ajo.

Sidoqoftë, interpretuesja e hitit “Diamonds” pranoi se është krenare që është një ‘frymëzim’ për gratë e reja, por këmbënguli se ajo ka po aq respekt për fansat që e admirojnë atë, ashtu siç bëjnë për të.

“Unë mendoj se kjo është ajo që ia vlen. Kjo ishte ajo qe doja. Për këtë kam punuar”, tha Rihanna.

“Dua të jem në gjendje të ndaj frymëzimin tim, dua të jem në gjendje të jem një frymëzim dhe dua të frymëzohem edhe nga fansat e mi, njerëzit që më shikojnë lart, unë i shikoj ata.Dhe është respekt reciprok që kam sepse nuk do të isha këtu pa ta”, thotë ajo.

Revista ‘Forbes’ pretendoi se Rihanna vlen rreth 1.7 miliard dollarë, duke e bërë atë muzikanten femër më të pasur në botë.

Por megjithëse këngëtarja e hitit “Umbrella” renditet si muzikantja femër më e pasur, janë bizneset e saj të modës dhe bukurisë ato që përbëjnë pjesën më të madhe të të ardhurave të saj.

‘Forbes’ ka raportuar se rreth 1.4 miliard dollarë nga pasuria e Rihannës vjen nga 50 për qind e aksioneve të saj në ‘Fenty Beauty’, të cilën ajo e nisi në shtator të vitit 2017.

Një pjesë tjetër e të ardhurave të saj, rreth 270 milionë dollarë, besohet se kanë ardhur nga linja e saj e të brendshmeve “Savage X Fenty” me përmasa të mëdha, të cilat ylli i nxori në shitje në vitin 2018. 


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme