Top 10 hotelet më të mira në botë për vitin 2023

Prishtinë | 23 Sht 2023 | 14:26 | Nga Ekonomia Online

Në faqen e internetit të The World’s 50 Best Hotels, është përpiluar një listë me 50 hotelet më të mira, të votuara nga gazetarë, hotelierë dhe turistë.

Ja si duket lista e 10 hoteleve më të mira në botë për vitin 2023:

1.Passalacqua – Moltrasio, Itali

  1. Rosewood – Hong Kong, Kinë
  2. Four Seasons Bangkok në lumin Chao Phraya – Bangkok, Tajlandë
  3. The Upper House – Hong Kong
  4. Aman – Tokio, Japoni
  5. La Mamounia – Marrakech, Marok
  6. Soneva Fushi – Maldive
  7. One&Only Mandarina – Puerto Vallarta, Meksikë
  8. Four Seasons Firenze – Firence, Itali
  9. Mandarin Oriental – Bangkok, Tajlandë

Të ngjashme