Trump kërkon takim me Jongun

TOPSHOT - US President Donald Trump (R) gestures as he meets with North Korea's leader Kim Jong Un (L) at the start of their historic US-North Korea summit, at the Capella Hotel on Sentosa island in Singapore on June 12, 2018. - Donald Trump and Kim Jong Un have become on June 12 the first sitting US and North Korean leaders to meet, shake hands and negotiate to end a decades-old nuclear stand-off. (Photo by SAUL LOEB / AFP) (Photo credit should read SAUL LOEB/AFP/Getty Images)
Prishtinë | 29 Qer 2019 | 08:39 | Nga Ekonomia Online

Presidenti amerikan Donald Trump, përmes Tëitter-it ka ftuar udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong-un, për ta takuar në kufirin e fortifikuar që ndan Korenë Veriore dhe atë Jugore.

Trump do ta vizitojë Korencë e Jugut pas samitit të G20 në Japoni.

Ai të shtunën mbërrin në Seul, për një udhëtim dy-ditor që synon krijimin e bisedimeve të thella për denuklearizimin e Koresë së Veriut.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme