Vdes një person dhe një tjetër lëndohet nga vetaksidenti në Prizren

Prishtinë | 22 Jan 2023 | 13:47 | Nga Ekonomia Online

Një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar si pasojë e një vetaksidenti në Prizren, mëngjesin e sotëm.

Këtë për Klankosova.tv e bëri të ditur Shaqir Bytyqi, zëdhënës për media në Drejtorinë Rajonale të Policisë së Kosovës në Prizren.

I lënduar ka mbetur shoferi i automjetit, ndërsa ka vdekur pasagjeri. Ndër tjera, personat në fjalë kishin mbetur të bllokuar në veturë, është dashtë intervenimi i zjarrfikësve

Të ngjashme