Vlora Çitaku: Jam në PDK se është parti që ka guxim dhe projekton të ardhmen

Prishtinë | 24 Sht 2022 | 10:47 | Nga Ekonomia Online

Nënkreytarja e PDK-së, Vlora Çitaku, në Konventën Programore të Gruas Demokratike ka treguar pse është pjesë e kësaj partie.

Çitaku ka thënë se PDK është një parti që ka guxim.

“Jam në PDK se ka pasur dhe ka guxim. Ka guxim të ndërtojë historinë dhe të projekton të ardhmen”, ka thënë ajo.

Ajo ka shtuar se në PDK nuk ka tema të burrave dhe të grave.

Tutje Çitaku ka thënë se PDK ka ditur gjithmonë të ketë guxim për vendime të mëdha, siç është ky i sotmi sot.

“PDK ka pasur dhe ka guxim. PDK ka pasur dhe ka guxim të ndërtoj historinë dhe të projektoj të ardhmen. Në PDK nuk ekziston një tavolinë për burra dhe një tavolinë për gra. Dhe, ne, vetëm bashkë, në një tavolinë, mund të maërrim vendime të drejta të cilat do ta çojnë Kosovën në shekullin e ri”, ka thënë nënkryetarja Vlora Çitaku.

Të ngjashme