Zyrtare: Barcelona e shkarkon Xavin

Prishtinë | 24 Maj 2024 | 17:25 | Nga Ekonomia Online

Tashmë është çdo gjë zyrtare. Barcelona i ka ndarë rrugët me trajnerin Xavi Hernandez.

Ishte një komunikatë e presidentit të Barcelonës, Joan Laporta që njoftoi se ndeshja ndaj Sevillas do të jetë e fundit për Xavin në krye të shtabit teknik të katalonasve.

Takimi u zhvillua në Ciutat Esportiva Joan Gamper dhe nënkryetari sportiv, Rafa Yuste, dhe drejtori sportiv, Anderson Luís de Souza, Deco, ishin të pranishëm atje, së bashku me ndihmësit e Xavi, Òscar Hernández dhe Sergio Alegre.

“FC Barcelona dëshiron të falënderojë Xavi për punën e tij si trajner, i cili i shton një karrierë të pashembullt si lojtar dhe kapiten skuadre dhe i uron atij fat”, thuhej ndër tjera në njoftim.

Xavi Hernández do ta drejtojë ndeshjen e tij të fundit si trajner i klubit këtë të dielë në Sevilje.

Sipas raportimeve, Hansi Flick është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Barcelonës.

Të ngjashme