Arbnor Muja gjen golin e radhës te Antwerp, shënon kundër St. Liege

Prishtinë | 22 Jan 2023 | 14:33 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi nga Kosova, Arbnor Muja ka gjetur golin e radhës me skuadrën belge, Antwerp në Superligën e Belgjikës.  

Antwerp e ka mbyllur pjesën e parë në shtëpi ndaj Standart Liege me rezultat 3-1.

Njëri nga golat u shënua nga sulmuesi mitrovicas, Arbnor Muja, i cili u transferua në verë nga Drita.

Muja ishte i saktë në minutën e 29-të duke konkretizuar një kundërsulm të shpejt për epërsinë 2-0.

Ky ishte goli i dytë dhe një asistim në 11 paraqitje në Superligën e Belgjikës.

Të ngjashme