Berisha mohon akuzat e Dugollit: Po gënjen – zgjedhjet janë afër, po i duhen vota

Prishtinë | 06 Qer 2023 | 14:31 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, Bekë Berisha, ka mohuar akuzat e deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli për kërcënim verbal, raporton Ekonomia Online.

Ai tha se këto akuza janë për efekt elektoral, duke shtuar se zgjedhjet janë afër dhe atij po i duhen vota.

Sipas tij, kjo formë e viktimizimit është e konsumuar.

“Deputeti Dugolli e ka shumë problem zgjedhjen edhe një mandat dhe tash zgjedhjet janë afër. Këta kanë dështuar në çdo aspekt dhe në këtë formë kanë me u mundua tash e tutje edhe deputetë tjerë me nxjerrë këso gënjeshtre për me marrë votë”.

“Unë do ta pyes se problemi ke, nëse dëshiron me marr ndonjë vote dil gënje në forma të ndryshme sepse kjo formë e viktimizimit është konsumuar dhe nuk e ka kërcënuar askush”, tha Berisha.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme