Këto ndeshje zhvillohen sot në Ligën e Evropës

Prishtinë | 16 Mar 2023 | 12:05 | Nga Ekonomia Online

Pas ndeshjeve të Championsit vëmendja sonte rikthehet te Europa League aty ku do të kemi disa ndeshje mjaft interesante.

Dueli më joshës është ai ndërmjet Freiburgut e Juventusit. Takimi i parë u mbyll me rezultat 1:0 për Juven dhe kjo bënë që ndeshja kthyese të jetë shumë e luftuar, shkruan Demokracia.com.

Arsenali i Xhakës do të luajë me Sportingun dhe pritet kualifikimi i “Topçinjëve”, ani pse ndeshja e parë u mbyll me rezultat 2:0.

Manchester Unitedi duket se e ka kryer punën në ndeshjen e parë ndaj Betisit kur fitoi me rezultat 4:1.

Të ngjashme