Kosova kërkon fitoren ndaj Izraelit, formacionet zyrtare

Prishtinë | 25 Mar 2023 | 16:29 | Nga Ekonomia Online

Përfaqësuesja e Kosovës sonte do të nis kualifikimet për Kampionatin Evropian ”Euro 2024” që do të mbahet në Gjermani.

”Dardanët” ndeshjen e parë do të luajnë në udhëtim ndaj Izraelit.

Ndeshja do të zhvillohet në ”Bloomfield Stadium” më fillim nga ora 18:00.

Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse, ka në sulm ka startuar me treshen e frikshme, Zhegrova, Rashica e Muriqi.

Në portë do të jetë Aro Muric, kapiteni Amir Rrhamani do të jetë lider i mbrojtjes së bashku me Kryeziun, Vojvodën e Paqaradën, ndërsa mesfusha do të përbëhet nga Celina, Dresevic dhe Muslija.

Formacionet zyrtare:

Izraeli:

Kosova: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Kryeziu, Paqarada, Celina, Dresevic, Muslija, Zhegrova, Rashica, Muriqi.

Të ngjashme