MKRS-ja: Distria dhe Nora përsëri lartësojnë emrin e shtetit tonë

Prishtinë | 24 Mar 2023 | 15:05 | Nga Ekonomia Online

Dy kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, kanë siguruar medalje në Grand Slamin e xhudos që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Këtyre lajmeve i është gëzuar Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport, njofton Klan Kosova.

“Në finale Gjakova përballet me serben, Marica Perishiq, ndërsa Krasniqi me Diyora Keldiyorova nga Uzbekistani. Urime për sukseset dhe mbarësi në finale”, ka shkruar MKRS në Facebook.

Të ngjashme