Nënkryetari i Federatës së Mësuesve të Illinois takohet me ministren Nagavci

Prishtinë | 07 Qer 2023 | 14:15 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nënkryetari i Federatës së Mësuesve të shtetit amerikan Illionis, Dan Montgomery është takuar me ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci, raporton Ekonomia Online.

Ai fillimisht ishte në Ferizaj ku u takua me kryetarin e kësaj komune, Agim Aliun.

Më vonë është takuar me anëtarët e Komisionit për Arsim.

Ndërkaq, do ta mbajë edhe një konferencë për medie, pas takimit final që do ta ketë me anëtarët e Këshillit Drejtues dhe me kryesinë e SBAShK-ut.

Të ngjashme