Lista e 20 kandidatëve më të votuar në PDK

Prishtinë | 18 Shk 2021 | 21:11 | Nga Ekonomia Online

Kur janë numëruar 60% të votave për kandidatë, RTV Dukagjini ka nxjerrë 20 kandidatët më të votuar në PDK për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Sipas “Debat Plus” nëse trendi mbetet i votive mbetet i njëjtë ky do të jetë grupi parlamentar i PDK-së për këtë legjislaturë.

Enver Hoxhaj

Uran Ismaili

Bedri Hamza

Memli Krasniqi

Elmi Reçica

Mërgim Lushtaku

Ferat Shala

Ardian Kastrati

Rashit Qalaj

Hajdar Beqa

Petrit Hajdari

Abelard Tahiri

Bekim Haxhiu

Eliza Hoxha

Blerta Deliu Kodra

Ganimete Musliu

Adelina Grainca

Arian Musliu Shoshi

Floreta Zejnullhu

Kujtojmë në këtë listë nuk janë të përfshira edhe votat nga diaspora, votat me kusht dhe votat e personave me nevoja të veçanta.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme