Prokuroria Speciale e Kosovës paraqet kërkesë për paraburgim ndaj dy të dyshuarve për spiunazh

Prishtinë | 06 Qer 2024 | 14:21 | Nga Ekonomia Online

Dy persona janë arrestuar të mërkurën në Ferizaj, nën dyshimin për spiunazh.

Në lidhje me këtë Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë kërkesë për paraburgim ndaj tyre.

“Po, mundem ta konfirmojë që Prokuroria Speciale e Kosovës e ka bërë kërkesën për masën e paraburgimit ndaj dy të pandehurve”, tha zëdhënësja e Prokurorisë Speciale, Liridona Kozmaqi.

Ndryshe, Policia e Kosovës gjatë kontrollit në lokacionin e dy të dyshuarve, në cilësi të provave material ka gjetur dhe sekuestruar dokumente të ndryshme, kompjuterë, telefona, USB, DVR, kaseta, armë dhe municione, maska, gas-maska ushtarake si dhe shumë dëshmi të tjera.

Të ngjashme