Rrugët e Prishtinës të mbuluara me mbeturina, Komuna s’ndërmerr asgjë

Prishtinë | 09 Shk 2023 | 14:53 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në rrugët e kryeqytetit pamjet e mbeturinave tashmë janë bërë të zakonshme. Edhe pse premtimi i kryetarit Përparim Rama, ishte se nuk do të lejohet që të krijohen deponi dhe mbeturina nëpër rrugë, një gjë e tillë nuk po ndodhë.

Në lagjen “Qafa” që gjendet afër Komunës së Prishtinës, të enjten janë parë me mbeturina të shpërndara nëpër rrugë.

Të ngjashme