Shaqiri, Xhaka dhe Zeqiri në listën e Zvicrës për dy ndeshjet kualifikuese për “Euro 2024”

Prishtinë | 16 Mar 2023 | 13:35 | Nga Ekonomia Online

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri do të udhëtojnë në Serbi për t’u përballur me Bjellorusinë. Tre futbollistët janë ftuar nga selektori i Zvicrës, Murat Yakin, për dy ndeshjet kualifikuese për “Euro 2024”, atë kundër Bjellorusisë dhe Izraelit.

Zvicra më 25 mars e luan në Novi Sad ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2024 kundër Bjellorusisë. Bjellorusia është nikoqire në Novi Sad, pasi nuk lejohet të organizojë ndeshjet në territorin e saj për shkak të përfshirjes në pushtimin rus të Ukrainës. Kjo ndeshje i takon grupit të eliminatoreve për “Euro 2024”.

Në grup me Zvicrën e Bjellorusinë janë edhe Kosova, Izraeli dhe Andorra.

Të ngjashme