Shkollat profesionale të Vushtrrisë pritet të lidhen me shkollën profesionale të qytetit Viersen

Prishtinë | 25 Jan 2023 | 20:24 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, së bashku me nënkryetarin Shpëtim Zhegrova, po qëndrojnë për vizitë në Komunën Viersen të Gjermanisë, me ftesë të kryetares Sabine Anemüller.

Temë e takimit me Anemüller ishte fillimi i bashkëpunimit në mes të shkollave profesionale të Vushtrrisë dhe shkollës profesionale të qytetit Viersen, ka bërë të ditur Idrizi në një postim në faqen e tij në Facebook.

Tabi pritet të vazhdohet me procedurat për binjakëzimin e dy qyteteve.

Më pas, Idrizi dhe Zhegrova vizituan dhe kompaninë e prodhimit dhe riparimit të automjeteve për zjarrfikje.

Të ngjashme