Vijon kaosi në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët e opozitës presin me brohorima Ramën

Prishtinë | 07 Dhj 2023 | 10:37 | Nga Ekonomia Online

Me kaos ka nisur dhe kjo seancë në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetët e opozitës e kanë pritur me brohoritma kryeministrin Edi Rama kur ky i fundit mbërriti në sallë.

Ndërkohë, punonjësit e Gardës nuk kanë lejuar që karriget të vendosen në pjesën e foltores.

“Karriget mos i prekni. Nuk e kanë privat Parlamentin. Duan të vjedhin edhe buxhetin edhe karriget”, dëgjohet të thotë deputeti Ervin Salianji.

“Respektoni Kushtetutën se Parlamenti nuk është ambient privat”, shton ai. Ndërkaq, deputetja Ina Zhupa thotë: “I kanë vënë një gardist të dedikuar Ramës”, tha ajo.

Të ngjashme