Diskutohet për mundësinë e takimit Putin-Kim

Prishtinë | 01 Qer 2018 | 13:13 | Nga

Zëdhënësi i Kremlinit Dmitri Peskov ka deklaruar se është diskutuar mbi mundësinë e mbajtjes së një takimi midis presidentit rus Vladimir Putin dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

“Po, mund të ketë një takim dhe modalitetet dhe koha do të negociohen nëpërmjet kanaleve diplomatike”, tha Peskov, raportoi Tass, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme