Elon Musk bëhet baba i 12 fëmijëve

Prishtinë | 23 Qer 2024 | 15:56 | Nga Ekonomia Online

Elon Musk është bërë baba për herë të 12-të.

Biznesmeni miliarder thuhet se mirëpriti fëmijën e tij të tretë në botë me Shivon Zilis, me të cilin ai ka edhe binjakët Strider dhe Azure.

Musk ka 12 fëmijë, gjashtë prej tyre në pesë vitet e fundit, tre me muzikanten Grimes dhe tre me drejtoren e projekteve speciale të Neuralink Corp, Shivon Zilis, duke përfshirë një që nuk ka qenë i njohur për publikun deri më tani, raporton Bloomberg.

Musk gjithashtu ka binjakë 20-vjeçar dhe trenjakë 18-vjeçar me ish-bashkëshorten Justine Wilson, dhe dyshja humbën tragjikisht fëmijën e tyre të parë për shkak të sindromës së vdekjes së papritur të foshnjës në vetëm 10 javë.

Të ngjashme