Finalja e Superkupës u mbyll me përplasje të ashpër mes lojtarëve të Ballkanit dhe Llapit

Prishtinë | 21 Jan 2023 | 16:01 | Nga Ekonomia Online

Ballkani e ka fituar Superkupën e Kosovës në finalen që u luajt në Belek të Turqisë përball Llapit, me rezultat 1-0.

Golin e vetëm në këtë ballafaqim e realizoi Lumbardh Dellova në minutën e 62-të, me një asistim të Armend Thaqit.

Nga një ndërhyrje e ashpër në mesfushë, dy kampet shpërthyen në përplasje fizike, me çka edhe pasuan dy kartonë të kuq.

Gjyqtari i ndeshjes ndëshkoi Lindon Emërllahun e Ballkanit dhe Riveran e Llapit për një përplasje më të ashpër.

Pasi u qetësua situata, arbitri i dha fund takimit, me Ballkanin që e nisi vitin 2023 me trofe.

Të ngjashme