Ish-zëvendëspresidenti Mike Pence i bashkohet garës për Shtëpinë e Bardhë

Prishtinë | 06 Qer 2023 | 08:35 | Nga Ekonomia Online

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, i është bashkuar gjithashtu garës për zgjedhjet për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Pence, do të nisë zyrtarisht fushatën e tij me një video fjalim në bashkinë e shtetit të Iowa-s të mërkurën.

Ky veprim e vë atë kundër Donald Trump, njeriun të cilit i shërbeu në Shtëpinë e Bardhë për katër vjet nga 2017-2021, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ish-presidenti aktualisht po kalon shumë përpara në garë.

Shumica e sondazheve e tregojnë Pencen në një vend të tretë të largët, me mbështetje në një shifër të ulët.

Ish-guvernatori dhe kongresmeni i Indianës pritet të pozicionohet si një vazhdim i agjendës konservatore të administratës Trump.

Të ngjashme